We wrześniu 2018 r. został ogłoszony ogólnopolski konkurs plastyczny o tematyce przyrodniczo – ekologicznej pt. „Jesienne drzewo”. Pomysłodawcą i organizatorem konkursu były Aneta Przybył i Sabina Henrykowska – Jaśkowiak.

Do konkursu przystąpiły dzieci w wieku przedszkolnym od 3 do 6 lat z terenu całej Polski. Celem konkursu było wdrażanie do proekologicznych zachowań, rozwijanie umiejętności plastycznych oraz kreatywności dzieci, dostrzeganie piękna natury i znaczenia ochrony środowiska poprzez wykorzystanie materiałów wtórnych. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem, przysłano około 304 prac z całego kraju, wykonanych rozmaitymi, często innowacyjnymi technikami plastycznymi z wykorzystaniem różnych materiałów ekologicznych i do użytku wtórnego. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorów, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie.

 

Dnia 9 listopada 2018 r. r. komisja konkursowa w składzie :

  • Róża Burek – dyrektor przedszkola
  • Małgorzata Krawiec – Inspektor WOSiR Miasta Racibórz
  • Sabina Henrykowska – Jaśkowiak – nauczyciel przedszkola i organizator konkursu

wyłoniła  3 prace, laureaci otrzymają nagrody książkowe, dyplomy oraz imienne podziękowania. Wszystkie prace zostały wyeksponowane w holu naszego przedszkola na ogólnodostępnej wystawce.

Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością. Podczas oceny uwagę zwracano na samodzielność wykonania pracy, umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, oryginalne ujęcie tematu, formę
i ilość włożonej pracy, ciekawy dobór materiałów ekologicznych i środków wtórnych.

 

Laureatami zostali:

 

I MIEJSCE:

  • Helenka Kulesza lat 3 Katowice

II MIEJSCE:

  • Julia Niedzielska lat 5 Chorzelów

III MIEJSCE

  • Aleksandra Nimira Małkinia Górna

 

Nagrody i dyplomy zostaną wysłane pocztą. Dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do galerii prac, które znajdziemy na stronie p24.raciborz.com.pl