Serdecznie zapraszam na dalszy ciąg wesołej zabawy

Powitanie – swobodne przemieszczanie się po sali i powitanie każdy z każdym poprzez uścisk dłoni. Ćwiczenia kształtujące świadomość własnego ciała

Bajka o moim ciele: wszyscy znajdują się w pozycji siedzącej i nazywają różne części ciała, jednocześnie wykonując konkretne ruchy: – poznajemy swoje rączki, – rączki witają się z nóżkami, dotykamy swoje stopy, – paluszki spacerują dalej i spotykają kolanka, – po kolankach mamy brzuszek, klaszczemy i masujemy, – idą paluszki dalej i witają się z szyjką, kręcimy szyjką raz w jedna, raz w drugą stronę, – po szyi poznają paluszki buźkę, dotykają oczka, nos – liczą dziurki w nosie, dotykają brodę, – paluszki – wędrowniczki głaszczą włosy i spotykają uszy, liczą uszy, – poprawianie fryzury

Wagoniki – rodzic siedzi w rozkroku, obejmując rękoma siedzące przed nim dziecko. Poruszają się po sali w różnych kierunkach, następnie „wagoniki” łączą się po 3 i nadal poruszają się po całej sali.

Jak najwyżej – wszyscy leżą na plecach ,,w rozsypce” na podłodze. Sięganie rękoma i nogami ,,do sufitu”, wyciąganie ich jak najwyżej, naśladowanie ruchem dłoni gestu wkręcanie żarówek.

Bączek – wszyscy siedzą na podłodze z nogami ugiętymi w kolanach i lekko uniesionymi. Odpychając się rękoma, każdy próbuje samodzielnie obracać się w miejscu wokół własnej osi.

Zabawa Raki – leżąc na plecach, z wyciągniętymi rękami za głowę odpychając się nogami, wszyscy przesuwają się na plecach po podłodze i próbują palcami ręki – szczypcami złapać inną poruszającą się w ten sposób osobę.

Lustro – rodzice i dzieci siedzą naprzeciwko siebie, dziecko wykonuje dowolne ruchy, gesty, wykorzystuje mimikę twarzy, rodzic naśladuje ruchy dziecka- zmiana ról.

Domki – rodzic w klęku podpartym, tworzy domek dla swojego dziecka. Dziecko wchodzi do domku (siada skulone pod rodzicem). Dziecko potem wychodzi spod domku, przechodzi między jego nogami i rękami.

Zabawa razem w kole – wszyscy siedzą w kole, trzymając się za ręce. Cała grupa kładzie się na brzuchu, następnie wstaje trzymając się za ręce.

Bujanie dziecka w kocu.

Wycieczka – ciąganie dziecka w kocu- za ręce, na nogi, na zrolowanym kocu.

Paczka – dziecko zwija się w kłębek na dywanie a dorosły próbuje je „rozwiązać” (zmiana ról).

Przepychanie – dziecko i dorosły siedzą na dywanie plecami do siebie i próbują się przepychać plecami.

Skała – dziecko próbuje przesunąć rodzica, następnie zmiana.

Rowerek – dorosły i dziecko leżą na plecach, stopami opierają się o stopy partnera, kreślą wspólnie kółka w powietrzu, „jadą na rowerze”.

Tunel – dorośli tworzą tunel w klęku podpartym, dzieci przechodzą pod „tunelem”.

Kołyska – dorosły w siadzie rozkrocznym obejmuje dłońmi dziecko siedzące przed nim tyłem, kołyszą się na boki.

Pozdrawiam serdecznie.