” Płonie ognisko i szumią knieje …” wyśpiewywały Kasztanki wraz ze swoimi rodzicami na Święcie Pieczonego Ziemniaka, które odbyło się w poniedziałek 5 października.

Wesołym śpiewom towarzyszył dźwięk gitary oraz blask i ciepło ogniska. Spotkanie rozpoczęło się poznaniem historii powstania Święta Pieczonego Ziemniaka. Następnie dzieci wymieniały i wskazywały na obrazkach, jakie potrawy można przygotować z ziemniaków, a pomysłów było naprawdę wiele. Gdy ognisko zapłonęło na dobre rozpoczęło się pieczenie kiełbasek. To nie było łatwe zadanie, ale z pomocą rodziców wszystkie Kasztanki dały sobie świetnie radę. Po pysznej kiełbasce nadszedł czas na zawody z rodzicami. Każda drużyna miała do pokonania aż trzy zadania: znalezienie jak największej ilości ziemniaków rozrzuconych w ogrodzie, rzut ziemniakiem do wiaderka oraz przeniesienie wraz z mamą lub tatą ziemniaka na talerzu i wrzucenie go do wiadra. Wszyscy poradzili sobie świetnie, rywalizacja była naprawdę zacięta. Najlepsza drużyna zdobyła tytuł “Króla Pieczonego Ziemniaka” i otrzymała
w nagrodę “ziemniaczane” korony. Na zawodach jednak zabawa się nie skończyła, ponieważ zaraz po nich wszyscy ponownie zebrali się wokół ogniska i czekając na upieczenie się ziemniaczków, śpiewali piosenki. Był także czas na zabawy i figle w przedszkolnym ogrodzie, a na koniec degustacja pysznego Pieczonego Ziemniaka i pamiątkowe zdjęcie.
Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie i mile spędzony czas we wspólnym gronie oraz zaangażowanie w organizację zabawy.

Opr. Natalia Jurczykowska, Katarzyna Perek