Temat tegorocznej edycji to “Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”
I do tego Was szczególnie właśnie zachęcamy:podejmujcie działania, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i będziemy stawać się coraz bardziej odpowiedzialnymi konsumentami, a w konsekwencji dzięki temu nie będziemy zaśmiecać ani w takim stopniu jak dotąd zużywać i niszczyć środowiska.

20 września 2019r. dzieci i nauczyciele z Przedszkola nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi
i Specjalnym w Raciborzu, zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci i jednorazowe rękawice, już po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie świata”. Akcję rozpoczęto pogadanką na temat zasad bezpieczeństwa oraz głównych celów akcji. Wszystkie grupy przedszkolne pozytywnie zmotywowane szczytnym celem, miały wyznaczone tereny, które solidnie posprzątano. Grupa 3 – 4 – latków sprzątała teren Przedszkola oraz plac zabaw w ogrodzie. Grupy starsze uporządkowały teren wokół przedszkola. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo szybko
i sprawnie, a efekty pracy wszystkich przedszkolaków były zadowalające.

W ramach tegorocznej edycji, ogłoszono konkurs plastyczny dla dzieci i ich rodziców. Prace zostały wykonane przez dzieci i ich rodziców z materiałów wtórnych w formie figury przestrzennej przedstawiającej „Eko-auto”.
W konkursie udział wzięło 18 dzieci. Podczas oceniania prac, jury brało pod uwagę następujące kryteria:

– oryginalność

– pomysłowość

– wykorzystanie różnorodnych materiałów odpadowych

– technikę wykonanej pracy- estetykę

Po wnikliwej obserwacji i ocenie prac komisja postanowiła wszystkim uczestnikom wręczyć upominki.
Sponsorem nagród był Urząd Miasta Racibórz – Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa. Koordynatorkami przedsięwzięcia były nauczycielki Alicja Kurek oraz Sabina Henrykowska – Jaśkowiak.

Komisja Konkursu składa serdeczne podziękowania dzieciom i rodzicom za pełną zaangażowania pracę artystyczną i gratuluje sukcesów młodym artystom w naszym konkursie.

Opr. A. Kurek ,S. Henrykowska