9 października 2018 roku w naszym przedszkolu gościliśmy uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych w Raciborzu, którzy jak co roku przygotowali krótki spektakl teatralny. Pomysłodawczynią całego przedsięwzięcia była Pani Martyna Brzezińska, która na co dzień pracuje z młodzieżą i w swoją pracę wkłada całe swoje serce.

Tym razem chłopcy w zabawny, wesoły sposób przedstawili, jak ważne jest czytanie książek w naszym życiu. Czas, który spędzamy z książka jest cenniejszy od czasu spędzonego z tabletem, komputerem czy komórką. Młodzież przypomniała również dzieciom magiczne słowa: „dziękuję”, „przepraszam”, „proszę”, bo właśnie dzięki tym słowom życie staje się o wiele łatwiejsze i piękniejsze.

Po wspólnym śpiewie i zabawach przyszedł czas, gdzie starsi koledzy wraz z przedszkolakami wykonali piękne serca techniką orgiami, do których będzie się mieścić tylko to co dobre, piękne i szlachetne.

Zabawie i pracy towarzyszył uśmiech i zadowolenie a uczniowie wykazali się dużą dojrzałością i opiekuńczością wobec małych dzieci.

Składamy serdeczne podziękowania na ręce Pani Martyny za przygotowanie tego wspaniałego  spotkania.

 

Opr. A. Kurek i N.Jurczykowska – Lachowicz