W dniu 10 maja 2019 r. przedszkolaki  miały możliwość poznania tajników związanych z życiem pszczół oraz produkcją miodu. Swą wiedzą podzielił się niezwykły gość – Mistrz Pszczelarstwa.

Zaproszony pszczelarz przybył w towarzystwie swoich przyjaciół – pszczół, które przywiózł w specjalnym, szklanym ulu. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół. W trakcie warsztatów poznały fascynujący świat pszczół. Dowiedziały się, dlaczego pszczoły tańczą, ile kwiatów muszą odwiedzić aby zebrać kropelkę miodu oraz czego się uczą w pszczelim przedszkolu, czym się żywią, jak spędzają zimę i jak powstaje miód. Dzieci obserwowały z bliska rój pszczół i odszukiwały przy pomocy lupy królową i trutnie. Miały przyjemność zobaczyć strój pszczelarza oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej  pracy.
Spotkanie zakończyło się degustacją miodu, którego dzieci z wielką przyjemnością smakowały, znając jego odżywcze właściwości i walory. Wszystkie spróbowały też pyłku pszczelego i samodzielnie                                          wykonały świeczkę z plastra wosku. Dzieci za aktywny udział w zajęciach otrzymały pałkę do miodu oraz dyplom uczestnictwa w warsztatach.
Najważniejszym jednak przesłaniem warsztatów było uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest istnienie pszczół dla ludzi.
Były to bardzo ciekawe zajęcia, które na długo pozostaną w pamięci.

Opr. Alicja K. i Beata O.