W dniu 25 października w Sali Skrzatów odbyły się zajęcia z Sensoplastyki. Zasady były proste: wszyscy kreatywnie brudzimy się, tworząc pachnące, kolorowe masy. Każdy przedszkolak miał do dyspozycji mąkę ziemniaczaną, barwniki spożywcze i wodę… oraz oczywiście co najważniejsze- swoją miskę, w której wyczarował różne cuda. Zadaniem dzieci było przygotowanie masy nienewtonowskiej.
O co tak naprawdę w tym wszystkim chodziło? Oczywiście o świetną zabawę!!! Radości było mnóstwo, dzieci twórczo się umorusały, mieszały, sypały, polewały, zgniatały, wąchały i podziwiały swoje wytwory 🙂 A co powstało w czasie tej świetnej zabawy? Niepowtarzalne i wyjątkowe „arcydzieła”. Każdy świetnie się bawił, wyrażając siebie!
Sensoplastyka to sensoryczne podejście do plastyki, które wprowadza dzieci w świat barw, zapachów i faktur, pobudzając kreatywnie do działania. Dzięki użyciu łatwo dostępnych produktów spożywczych i pełnej palety barw, rozwija twórcze myślenie poprzez pobudzanie wszystkich zmysłów, takich jak: węch, smak, zapach, słuch, wzrok i dotyk.
Co tu dużo pisać …. Plastyka Sensoryczna to jest dokładnie to, czego brakuje każdemu dziecku w codziennym życiu !!! 🙂
Nie rób tego, bo się wybrudzisz – to zdanie odłożyliśmy na bok.
Opracowała: Alicja K., Sabina H. J.