Jak co roku w czerwcu przed zbliżającymi się wakacjami, nasze przedszkole gościło ratowników medycznych z Rejonowego Szpitala w Raciborzu.

Podczas spotkania dzieci mogły zdobyć wiele przydatnych informacji, a także utrwalić wiadomości na temat bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy. Uwagę dzieci przede wszystkim skupił sprzęt medyczny znajdujący się w ambulansie, z którym mieli okazję się zaznajomić i dowiedzieć się, co do czego służy : ciśnieniomierz, defibrylator i elektrokardiogram. Nasze dzielne przedszkolaki z ufnością weszły w rolę pacjenta, położyły się na noszach i pozwoliły ratownikom założyć kołnierz ortopedyczny.
Ratownicy wykazali się dużą cierpliwością i pomysłowością, by przekazać dzieciom tak ważne informacje o ratowaniu zdrowia. Dzieci wiedzą co należy zrobić, gdy wydarzy się wypadek. Znają numer pogotowia ratunkowego i nauczyły się jak należy zgłosić informację o wypadku. Dzieci były bardzo zadowolone ze spotkania, a na pamiątkę każdy przedszkolak otrzymał bandaż oraz znaczek “dzielnego pacjenta”.

Opr. T. Fijałkowska