PROPOZYCJE WESOŁYCH ZABAW

PROPOZYCJE ZABAW RUCHOWYCH

,,Trafienie piłką do celu”
Wersja tradycyjnej gry w zbijanego to poruszaniu się po określonym (niezbyt dużym) terenie i trafianiu piłką w ruchomy cel (rodzica). Gdy piłka dotknie w opiekuna, ten wchodzi w rolę rzucającego.
Zabawa w auta
Ćwiczy umiejętność poruszania się z piłką oraz rozpoznawania sygnalizacji świetlnej. Na wyznaczonym terenie (np. w obrębie kilku drzew czy na połowie boiska) lub w domu dziecko prowadzi piłkę i stara się na sygnał rodzica wykonywać następujące czynności:
• “HAMULEC” – zatrzymać się z piłkę
• “LUZ” – swobodne prowadzenie piłki
• “GAZ” – prowadzenie piłki w szybkim tempie
• “ŚWIATŁO CZERWONE” – zatrzymać się z piłką
• “ŚWIATŁO ŻÓŁTE” – przygotowanie do prowadzenie piłki (bieg w miejscu przy piłce)
• “ŚWIATŁO ZIELONE” – prowadzenie piłki.

„Mówiąca piłka”
Do zabawy potrzebna będzie piłka, taśma samoprzylepna, marker. Na piłkę naklej paski taśmy.
Na każdym pasku napisz markerem inną zasadę rzucania i łapania piłki: „Rzuć kucając”, „Rzuć siedząc”, „Rzuć po uprzednim podskoku w górę” – możesz wymyśleć różne kombinacje.
Dzieci stają w kole. Gdy pierwszy gracz łapie piłkę musi patrzeć na słowa pod lub najbliżej prawej dłoni. Musi rzucić piłkę tak, jaki to zostało opisane na taśmie – drugi gracz ma zaś spróbować złapać ją w ten sam sposób. Następnie patrzy na słowa pod swoją prawą ręką… i gra się toczy.

“Bieg kelnera”
Potrzebne będą plastikowe lub papierowe talerzyki oaz piłka do ping-ponga lub zwykła mała piłeczka. Zawodnicy ustawiają się na mecie, pierwszy zawodnik trzyma na podniesionej w górze dłoni talerzyk, a na nim piłeczkę. Po usłyszeniu „start”, zawodnicy biegną d
o wyznaczonego punktu i zawracają. Przekazują talerzyk z piłeczką kolejnemu zawodnikowi on rusza do biegu. Upuszczenie piłeczki – powoduje konieczność powrotu do linii startu i ponowne rozpoczęcie biegu. Wygrywa ta osoba, która zaliczy bieg z piłeczką.

PROPOZYCJE ZABAW KREATYWNYCH

Myślę że coś wybierzecie dla siebie. Życzę wesołej zabawy.