22 kwietnia to szczególna data dla wszystkich ludzi na całym świecie, którym nie jest obojętna nasza planeta Ziemia. Tego dnia idea troski o naszą planetę łączy wielu ludzi, którzy nie tylko mówią jak mamy dbać o nią, ale przede wszystkim to czynią. Nasze przedszkole od wielu już lat promuje postawy ekologiczne poprzez liczne działania, a jednym z nich są obchody Dnia Ziemi, w ramach którego organizowany jest pokaz Śmieciomody. Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowały bardzo pomysłowe stroje, których nie powstydziłby się niejeden projektant.
Nasze Dzieci z dumą zaprezentowały swoje kreacje na przedszkolnym wybiegu. Pokazowi towarzyszyła wesoła i rytmiczna muzyka, nie zabrakło również konkursów sprawdzających wiadomości z zakresu ochrony środowiska. Wszyscy dobrze się bawili. Po pokazie rozpoczęła się szalona zabawa taneczna w kółkach, samodzielnie jak też
w parach. Relację z tej wspaniałej zabawy można obejrzeć na naszej stronie internetowej.

Radość dzieci i ich uśmiechnięte, zadowolone buzie, mówią same za siebie o wartości tej imprezy. Wszystkim uczestnikom Naszego Pokazu i rodzicom, podziwiając ich pomysłowość i kreatywność, dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do wspólnej zabawy już za rok.

Pamiętajmy na ochronę środowiska nigdy nie jest za późno, oszczędzajmy energię, wodę, segregujmy odpady, kupujmy towar w opakowaniach nadających się do ponownego przetworzenia. Żyjmy ekologicznie. Pamiętajmy, że przyroda może istnieć bez człowieka, ale człowiek bez przyrody nie.

Opr. A. Przybył, S. Henrykowska