Wiosna to najpiękniejsza pora roku, to czas kiedy przyroda budzi się do życia, świat z dnia na dzień staje się piękniejszy i bardziej kolorowy. Wiosna to czas, na który czekają zarówno dzieci jak i dorośli. Pora by schować rękawiczki, czapki i szaliki na dno szuflady i przygotować się na cieplejsze, wiosenne dni.
W słowiańskiej tradycji pierwszego dnia wiosny występuje zwyczaj topienia Marzanny. To najczęściej kukła wykonana ze słomy i skrawków materiału, która symbolizuje odchodzącą zimę.
W tym roku niestety ze względu na szalejącą na całym świecie i w Polsce pandemię koronawirusa nie będziemy mogli wspólnie z dziećmi celebrować Pierwszego Dnia Wiosny.
W tym dniu miał być również rozstrzygnięty rodzinny konkurs na „Najpiękniejszą Marzannę – Zimową Pannę”. Jeżeli wykonaliście Państwo z Waszymi pociechami Marzanny to prosimy podzielić się zdjęciem z tego dnia i przesłać na adres e-mail przedszkola:p24.raciborz.com.pl.
Miejmy nadzieję, że naszym kochanym przedszkolakom uda się przepędzić zimową aurę i wirusa.
W zakładce dla rodziców przygotowałyśmy materiały na temat tradycji związanych z topieniem Marzanny oraz zwiastuny wiosny.
Serdecznie pozdrawiamy i życzymy zdrowia.
Alicja Kurek, Sabina Henrykowska.