Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Jan Paweł II
Od połowy listopada w naszym Przedszkolu trwała akcja zbierania produktów do paczek dla osób potrzebujących. Już kolejny rok z rzędu postanowiliśmy wspomóc osoby, których dochody nie wystarczają na codzienne, podstawowe wydatki. Do zbiórki licznie przyłączyli się rodzice przedszkolaków oraz pracownicy przedszkola. Wspólnie zebraliśmy sporo artykułów żywnościowych i chemicznych, dzięki temu mogliśmy dotrzeć z pomocą i zapewnić godne, radosne święta osobom potrzebującym. Swoją cegiełkę dołączyły także przedszkolaki, które pięknie ozdobiły paczki.
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zechcieli wspomóc naszą akcję i otworzyli swoje serca na potrzeby innych.
Jak co roku przedszkolaki pamiętały również o przygotowaniu upominków dla pacjentów z Hospicjum Im. Św. Józefa w Raciborzu.
Takie akcje mają swój cel, uwrażliwiają nas ludzi na potrzeby osób żyjących w ubóstwie, uczą dzieci i zachęcają nas dorosłych do dzielenia się z innymi w miarę naszych możliwości. Każdy gest, nawet najdrobniejszy zmienia świat, czyjś świat. Opracowały; Alicja K. i Sabina H. J.