“Kolorowy zawrót głowy” takie hasło towarzyszyło Nam – Maluszkom w poprzednim tygodniu. To był tydzień pełen wrażeń i dobrej zabawy. Każdego dnia przyszliśmy do przedszkola ubrani na inny kolor, a dlaczego? Dlatego, że obchodziliśmy KOLOROWY TYDZIEŃ, który wymyśliły Nasze Panie.

W poniedziałek każdy z nas zamienił się w kropelkę wody, gdyż Pani ogłosiła, że jest DZIEŃ NIEBIESKI, czyli dzień wody. To była prawdziwie wodna przygoda. Najpierw dowiedzieliśmy się, do czego potrzebna jest woda. Okazało się, że bez wody nie można żyć, bo potrzebna jest nam każdego dnia. Wspólnie z Panią ustaliliśmy zatem pewną zasadę, której będziemy się trzymać: SZANUJ WODĘ!
Potem postanowiliśmy zbadać czy woda ma zapach i smak, niestety okazało się, że nie. Mieliśmy także okazję na małe czary – mary z wodą. Pani pokazała Nam, że ciężkie rzeczy toną, a lekkie pływają po wodzie, a także dowiedzieliśmy się, że niektóre rzeczy wciągają wodę do środka, a inne nie. Na koniec zatańczyliśmy kropelkowy taniec i przeliczaliśmy wodne kropelki.

Wtorek – ten dzień był dla nas bardzo słoneczny- to był DZIEŃ ŻÓŁTY. Wszyscy wyglądaliśmy jak słoneczka. Na zajęciach dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy o słońcu, już wiemy jak ważne jest ono dla naszego życia. Bawiliśmy się w przeróżne słoneczne wyliczanki, liczyliśmy promyki słońca, przeliczaliśmy słoneczka duże i małe, ale oczywiście wiemy że słońce mamy tylko jedno. Na koniec każdy z nas zrobił piękne żółte słońce i pani natychmiast nasze prace powiesiła na wystawie.

W środę było BRĄZOWO czyli kolejny kolorowy dzień i w dodatku pachniało czekoladą, nie mogliśmy się doczekać kiedy rozpoczniemy czekoladowe zajęcia. Tego dnia dowiedzieliśmy się jak powstaje czekolada i z czego ją robimy. Poznaliśmy co to jest bombonierka, batonik, tabliczka czekolady, nadziewana czekolada, krem czekoladowy i oczywiście te wszystkie wyroby czekoladowe kosztowaliśmy. Po zajęciu nasza Pani zaprosiła nas do pięknie nakrytych stolików na czekoladowy placek, który upiekła dla nas mama Magdy B., a potem wszyscy smarowaliśmy sobie wafle cudownie pachnącym kremem czekoladowym, było naprawdę wybornie i czekoladowo.

W czwartek w Naszej sali zrobiło się bardzo POMARAŃCZOWO, ponieważ świętowaliśmy urodziny marchewki. Nasza Pani przyniosła całą miskę marchewek, mogliśmy ją oglądać, wąchać, a także smakować. Dowiedzieliśmy się, gdzie rośnie marchewka, tańczyliśmy marchewkowy taniec, a także segregowaliśmy marchewki na duże i małe. Jednak w tym dniu najbardziej podobało nam się przygotowanie marchewkowego soku. Każdy z nas sam mógł wrzucić marchewki do sokowirówki i obserwować, jak zamieniają się w sok. Na koniec zrobiliśmy iście marchewkową ucztę. Każdy częstował się marchewkowym soczkiem
i ciastem, które przygotowała mama Emilie F., za co serdecznie dziękujemy.
Było pysznie i bardzo pomarańczowo.

Piątek – nie przypadkowo ten dzień był ZIELONY chyba wszyscy się domyślacie ? , to był tak bardzo już oczekiwany przez nas pierwszy dzień wiosny. Na zajęciach dowiedzieliśmy się wszystkiego o tradycjach z tym dniem związanych. Poznaliśmy pannę Marzannę, śpiewaliśmy piosenkę o małej wiośnie, graliśmy w zielone, zrobiliśmy z paniami zielone kwiaty i wyszliśmy na spacer na poszukiwanie kolorowej pani Wiosny. Rozdawaliśmy nasze kwiaty napotkanym przechodniom, życzyliśmy im uśmiechu. Ten dzień był bardzo uśmiechnięty na zielono.

To był naprawdę wesoły i bardzo kolorowy tydzień. Kolory było widać wszędzie, nie tylko na Naszych ubraniach. W łazience każdego dnia pojawiały się ręczniki w odpowiednim kolorze za co bardzo dziękujemy Naszej Pani Basi.
Mamy nadzieję, że za rok powtórzymy Nasz KOLOROWY TYDZIEŃ.

Opr. K. Perek, N. Jurczykowska