4 czerwca 2011r. w godzinach od 9.00 do 12.00 w Przedszkolu nr 24 z Oddziałami: Integracyjnym i Specjalnym odbywał się dzień otwarty.

Była to okazja do zaprezentowania działań placówki, przedstawienia zajęć dla dzieci , prezentacji sal (w tym: sali doświadczeń świata, zajęć Terapii Integracji Sensorycznej), konsultacji logopedycznych i psychologicznych, poznania kadry pedagogicznej, zapoznania się z ofertą wychowawczo, edukacyjno- opiekuńczą.

Dni otwarte odbywały się w ramach projektu pod tytułem “Zacznij od przedszkola” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego przez Miasto Racibórz.

Celem strategicznym projektu jest dostarczenie rodzicom dzieci dwu, trzy i czteroletnich obszernej wiedzy na temat edukacji przedszkolnej i skłonienie ich do podjęcia decyzji o skierowaniu dziecka do przedszkola.

Na zajęcia przybyli zaproszeni rodzice z dziećmi dwuletnimi i trzyletnimi nie zabrakło również rodziców dzieci starszych.
W trakcie spotkania dzieci i rodzice mogli wziąć udział w zajęciach plastycznych prowadzonych metodą “Dziesięciu palców”, zajęciach muzyczno- ruchowych, zajęciach prowadzonych metodą Weroniki Sherborne oraz uczestniczyć w terapii metodą Integracji Sensorycznej. Zainteresowanie wzbudziły również zabawy i konkurencje sportowe zorganizowane w ogrodzie przedszkolnym.
Każde dziecko otrzymało gadżet promocyjny projektu oraz miłe wspomnienie z naszej placówki, które przełoży się na rodziców i zaowocuje decyzją zapisania dziecka do przedszkola w przyszłym roku szkolnym.
Serdecznie zapraszamy