„ O środowisko dbamy

            i w naszym Przedszkolu nr 24

            makulaturę zbieramy”.

W naszym przedszkolu zbiórka makulatury prowadzona jest już od kilkunastu lat.

Podstawowym celem jest zebranie jak największej ilości makulatury oraz uświadomienie dzieciom potrzeby dbania o środowisko naturalne.

Każdego roku akcja wspierana jest przez  rodziców i znajomych naszych przedszkolaków.

W tym roku szkolnym 2018/2019 zebraliśmy prawie  5 ton tego cennego surowca, zajmując I miejsce w Konkursie organizowanym przez Urząd Miasta pt. Chroń las – zbieraj makulaturę.

W piątek  14 czerwca zostały nagrodzone wszystkie  dzieci, które uczestniczyły w zbiórce makulatury otrzymując: gry, książki oraz medal: ”Obrońca Drzew”. Zaś w poniedziałek reprezentacja dzieci z naszego przedszkola odebrała dylom i nagrodę z rąk Pana Prezydenta.

Prowadzona edukacja ekologiczna przez nauczycieli naszej placówki, powoduje uwrażliwienie dzieci, na problem dużego zużycia papieru, który poprzez zbiórkę i odpowiednią przeróbkę może zostać ponownie wykorzystany.

Wzmacniamy również świadomość  dzieci, że chroniąc przed wycinką lasy ratujemy nie tylko drzewa, ale również cały ekosystem.

Dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję i przyczynili się do tak wspaniałego wyniku.

Opr. Alicja K. i Anna K.